https://www.facebook.com/Hotel-Zlat%C3%BD-Potok-101760771748629

šumavský hotel

ZLATÝ POTOK

restaurace

O HOTELU

 

Horský hotel Zlatý Potok v šumavské obci Řetenice se nachází nad Amáliným údolím, které patří mezi nejkrásnější údolí na Šumavě. Od města Kašperské hory jej dělí pouhé 4 km.
Nabízíme prostorné, stylově zařízené dvou - čtyřlůžkové pokoje s možností přistýlky.                                         Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou, WC, TV.....                                                                                                               Celková kapacita hotelu je 56 lůžek.

V našem hotelu můžete využít - půjčovnu elektrických horských kol, saunu, masáží, tělocvičnu,  venkovní bazén, minigolf, univerzální tenisový kurt, salonek.

WIFI připojení

Součástí hotelu je recepce, restaurace (44 míst), stylový salonek (30 míst), za hotelem je letní terasa jen pro ubytované a před hotelem zahrádka s dětským hřištěm, které je otevřena široké veřejnosti, přírodní ohniště, úschovna kol a lyží, podzemní garáž a venkovní parkoviště.                                                                                               K dispozici je hotelová restaurace s českou kuchyní, doplněnou výběrem vín. V zimních měsících restaurace potěší příjemným posezením u krbu.

TOULKY ŠUMAVSKOU KRAJINOU

Hotel Zlatý Potok je na strategickém místě mezi Vimperkem, Kašperskými Horami a Sušicí.
Přímo od hotelu se můžete vydat Stezkou strážců hranic podél Zlatého Potoka malebným Amálčiným údolím do Kašperských Hor a přes Hrad Kašperk zpátky až k Hotelu.
Další stezka vede k rozhledně Javorník. Za návštěvu jistě stojí nejkrásnější část centrální Šumavy, tedy Srní s vlčím výběhem, Modrava, Čeňkova Pila stezkou podél Schwarzenberského plavebního kanálu. 

Turistické zajímavosti

Šumava je krásná v každém ročním období a horský hotel Rosa je ideálním

výchozím bodem (875 m n. m.).

V blízkosti se také nalézá pěkné město Kašperské hory - a krásná zřícenina hradu Kašperk.

(https://www.kasperk.cz/)

Kašperk
Hrad Kašperk založil roku 1356 Karel IV na ochranu hranice a známé "Zlaté stezky". Především v létě zde panuje čilý kulturní ruch - na hradě se pořádají koncerty a divadelní představení.

Než se vydáte za poznáváním Šumavy, doporučujeme Vám navštívit Infocentrum Horská Kvilda, kde získáte řadu praktických rad a také mnoho dalších tipů na výlety.

Jezerní slať

Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní "ostrov severské přírody" se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.

Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová dřevěná rozhledna, s výhledem na celou slať a protilehlý Antýgl. Na Jezerní slati byla naměřena historicky nejnižší teplota v České republice.

Vydra
Malebná horská říčka s četnými peřejemi a obrovskými balvany je jedním z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších míst Šumavy.

Prameny Vltavy
I. zóna NP "Prameny Vltavy" označuje rozsáhlé vrchovištní rašeliniště a leží v prostoru bývalého hraničního pásma. Cestou k prameni dokonce projdete průsekem, kudy v minulosti vedla železná opona. Přestože samotný pramen Vltavy má spíše symbolický charakter, za návštěvu určitě stojí.

Poledník
Rozhledna na jednom z nejvyšších vrcholů Šumavy (1315 m), bývalý vojenský objekt, Vám nabídne neopakovatelný výhled na Šumavu.

Boubín
Nejzachovalejší zbytek původních horských lesů s naučnou stezkou na úpatí hory Boubín . Pozorný návštěvník objeví nespočet podivuhodných růstových deformací, jako jsou například. harfovitě zmnožené kmeny nebo smrky s do široka rozkročenými "chůdovými" kořeny.

A zajímavost - správa parku myslí i na skutečně pohodovou relaxaci na území parku :-)                                     obývák u Modravského potoka

lokalita: modravsko
GPS: 49°1'29.76"N, 13°29'47.173"E

"Obývací pokoj" s deseti křesly a třemi stolky je volně přístupný na soutoku potoků v krajině na soutoku Modravského a Roklanského potoka a je turistickou atrakcí Modravy, nejnavštěvovanější obce v Národním parku Šumava. Kromě pohodlného posezení po celý rok nabízí dvě průhledné skleněné stěny sloužící jako informační panely o Šumavě. Podobná odpočinková místa vytvořená z těžkých ocelových pozinkovaných profilů mají na Modravě vzniknout příští rok ještě tři.