https://www.facebook.com/Hotel-Zlat%C3%BD-Potok-101760771748629

šumavský hotel

ZLATÝ POTOK

restaurace

O HOTELU

 

Horský hotel Zlatý Potok v šumavské obci Řetenice se nachází nad Amáliným údolím, které patří mezi nejkrásnější údolí na Šumavě. Od města Kašperské hory jej dělí pouhé 4 km.
Nabízíme prostorné, stylově zařízené dvou - čtyřlůžkové pokoje s možností přistýlky.                                         Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou, WC, TV.....                                                                                                               Celková kapacita hotelu je 56 lůžek.

V našem hotelu můžete využít - půjčovnu elektrických horských kol, saunu, masáží, tělocvičnu,  venkovní bazén, minigolf, univerzální tenisový kurt, salonek, (vše je v rekonstrukci a budeme postupně otvírat).

WIFI připojení

Součástí hotelu je recepce, restaurace (44 míst), stylový salonek (30 míst), za hotelem je letní terasa jen pro ubytované a před hotelem zahrádka s dětským hřištěm, které je otevřena široké veřejnosti, přírodní ohniště, úschovna kol a lyží, podzemní garáž a venkovní parkoviště.                                                                                               K dispozici je hotelová restaurace s českou kuchyní, doplněnou výběrem vín. V zimních měsících restaurace potěší příjemným posezením u krbu.

TOULKY ŠUMAVSKOU KRAJINOU

Hotel Zlatý Potok je na strategickém místě mezi Vimperkem, Kašperskými Horami a Sušicí.
Přímo od hotelu se můžete vydat Stezkou strážců hranic podél Zlatého Potoka malebným Amálčiným údolím do Kašperských Hor a přes Hrad Kašperk zpátky až k Hotelu.
Další stezka vede k rozhledně Javorník. Za návštěvu jistě stojí nejkrásnější část centrální Šumavy, tedy Srní s vlčím výběhem, Modrava, Čeňkova Pila stezkou podél Schwarzenberského plavebního kanálu. 

Turistické zajímavosti

Šumava je krásná v každém ročním období a horský hotel Rosa je ideálním

výchozím bodem (875 m n. m.).

V blízkosti se také nalézá pěkné město Kašperské hory - a krásná zřícenina hradu Kašperk.

(https://www.kasperk.cz/)

Kašperk
Hrad Kašperk založil roku 1356 Karel IV na ochranu hranice a známé "Zlaté stezky". Především v létě zde panuje čilý kulturní ruch - na hradě se pořádají koncerty a divadelní představení.

Než se vydáte za poznáváním Šumavy, doporučujeme Vám navštívit Infocentrum Horská Kvilda, kde získáte řadu praktických rad a také mnoho dalších tipů na výlety.

Jezerní slať

Čtvrté nejrozsáhlejšího vrchoviště na Šumavě, unikátní "ostrov severské přírody" se vzácnými rostlinami a živočichy. Tloušťka rašelinných vrstev je v průměrně 2-3 m a místy dosahuje bezmála 8 metrů. Zvláštní atmosféru má pak Jezerní slať za podzimních nocí, kdy tu světélkují výrony plynů.

Slať je přístupná pouze po povalovém chodníčku s informačními panely. U vstupu stojí dvoupatrová dřevěná rozhledna, s výhledem na celou slať a protilehlý Antýgl. Na Jezerní slati byla naměřena historicky nejnižší teplota v České republice.

Vydra
Malebná horská říčka s četnými peřejemi a obrovskými balvany je jedním z nejkrásnějších a také nejnavštěvovanějších míst Šumavy.

Prameny Vltavy
I. zóna NP "Prameny Vltavy" označuje rozsáhlé vrchovištní rašeliniště a leží v prostoru bývalého hraničního pásma. Cestou k prameni dokonce projdete průsekem, kudy v minulosti vedla železná opona. Přestože samotný pramen Vltavy má spíše symbolický charakter, za návštěvu určitě stojí.

Poledník
Rozhledna na jednom z nejvyšších vrcholů Šumavy (1315 m), bývalý vojenský objekt, Vám nabídne neopakovatelný výhled na Šumavu.

Boubín
Nejzachovalejší zbytek původních horských lesů s naučnou stezkou na úpatí hory Boubín . Pozorný návštěvník objeví nespočet podivuhodných růstových deformací, jako jsou například. harfovitě zmnožené kmeny nebo smrky s do široka rozkročenými "chůdovými" kořeny.

A zajímavost - správa parku myslí i na skutečně pohodovou relaxaci na území parku :-)                                     obývák u Modravského potoka

lokalita: modravsko
GPS: 49°1'29.76"N, 13°29'47.173"E

"Obývací pokoj" s deseti křesly a třemi stolky je volně přístupný na soutoku potoků v krajině na soutoku Modravského a Roklanského potoka a je turistickou atrakcí Modravy, nejnavštěvovanější obce v Národním parku Šumava. Kromě pohodlného posezení po celý rok nabízí dvě průhledné skleněné stěny sloužící jako informační panely o Šumavě. Podobná odpočinková místa vytvořená z těžkých ocelových pozinkovaných profilů mají na Modravě vzniknout příští rok ještě tři.